• Sprzeciw małżonka dłużnik...
  09.07.2020

Sprzeciw małżonka dłużnika od zajęcia nieruchomości

egzekucja

|

sprzeciwy


Sprzeciw małżonka dłużnika od zajęcia nieruchomości jest dokumentem, w którym małżonek dłużnika sprzeciwia się zajęciu nieruchomości stanowiącej część majątku wspólnego. Sprzeciw małżonka dłużnika od zajęcia nieruchomości Zgodnie z art. 923(1) § 2 Kodeksu postępowania cywilnego, małżonek dłużnika będący współwłaścicielem nieruchomości, wobec której dokonano zajęcia zgodnie z tytułem wykonawczym jedynie przeciwko drugiemu ze współmałżonków, ma prawo do złożenia sprzeciwu związanego z zajęciem nieruchomości. Jeżeli małżonek dłużnika sprzeciwi się zajęciu, o sprzeciwie komornik niezwłocznie zawiadamia wierzyciela, który w terminie tygodniowym powinien wystąpić o nadanie przeciwko małżonkowi dłużnika klauzuli wykonalności pod rygorem umorzenia egzekucji z zajętej nieruchomości.
Komornik, Wierzyciel, Dłużnik, Postępowanie egzekucyjne, Nieruchomość, Sprzeciw małżonka dłużnika od zajęcia nieruchomości
7.00
Kup dokument
Dokumenty do pobrania:
Dokument zawiera:
  • Opis, czego dotyczy dokument
  • Instrukcję poprawnego wypełnienia z dokładnym wyjaśnieniem
  • Przykładowo uzupełniony dokument
  • Gotowy wzór do wypełnienia
Pobierz PDF
Dokument zawiera gotowy do uzupełnienia wzór.
Wypełniony poprawnie dokument możesz wydrukować.

Pobierz wzór do wydruku
Ponad 2 000 wzorów pism i umów!
Darmowy wzór dokumentu do pobrania
Pobierz darmowy dokument i przekonaj się sam, że warto!

Korzystaj z profesjonalnej bazy dokumentów opracowanych przez prawników i specjalistów. Dzięki wyjaśnieniu definicji, instrukcji wypełnienia oraz przykładzie uzupełnionego pisma zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...