• § 19. - Zakres i przebie...
  27.04.2024
Obserwuj akt
Artykuł nie obowiązuje. Akt uchylony dnia: 2020-07-31

§ 19 uprawn. zaw..geodez.


Zakres i przebieg egzaminu pisemnego

1.
Egzamin pisemny obejmuje:
1)
część ogólną składającą się z 60 pytań testowych sprawdzających znajomość przepisów prawnych oraz standardów technicznych dotyczących geodezji i kartografii, których znajomość jest wymagana bez względu na zakres uprawnień zawodowych, przy czym do każdego pytania testowego są dołączone cztery odpowiedzi, z których co najmniej jedna jest poprawna;
2)
część szczegółową składającą się z 3 pytań opisowych wymagających udzielenia odpowiedzi dotyczących wykonywania prac geodezyjnych oraz prac kartograficznych, uwzględniających zakres uprawnień zawodowych, o których nadanie ubiega się osoba zainteresowana, oraz wskazania przepisów regulujących zagadnienia określone w pytaniach.
2.
Każda z części egzaminu pisemnego trwa 1 godzinę.
3.
Część ogólna egzaminu pisemnego jest przeprowadzana z zastosowaniem techniki komputerowej, a część szczegółowa egzaminu pisemnego – z zastosowaniem arkuszy z pytaniami egzaminacyjnymi zawierającymi miejsce na udzielenie odpowiedzi.
4.
Przewodniczący zespołu kwalifikacyjnego, a w przypadku, o którym mowa w § 13 – przewodniczący komisji kwalifikacyjnej ogłasza rozpoczęcie części ogólnej egzaminu pisemnego.
5.
Po części ogólnej egzaminu pisemnego przewodniczący zespołu kwalifikacyjnego, a w przypadku, o którym mowa w § 13 – przewodniczący komisji kwalifikacyjnej ogłasza przerwę, po której podaje informację o wynikach tej części egzaminu pisemnego.
6.
Do części szczegółowej egzaminu pisemnego dopuszcza się osoby, które uzyskały pozytywny wynik z części ogólnej egzaminu pisemnego.
7.
Przed rozpoczęciem części szczegółowej egzaminu pisemnego przewodniczący zespołu kwalifikacyjnego, a w przypadku, o którym mowa w § 13 – przewodniczący komisji kwalifikacyjnej odbiera zestawy pytań egzaminacyjnych na część szczegółową egzaminu pisemnego, umieszczone w opieczętowanej kopercie, od sekretarza.
8.
Przed otwarciem koperty sprawdza się, czy nie została ona uszkodzona w sposób umożliwiający dostęp do arkuszy z pytaniami egzaminacyjnymi.
9.
Kopertę z arkuszami z pytaniami egzaminacyjnymi otwiera się bezpośrednio przed rozpoczęciem części szczegółowej egzaminu pisemnego w obecności uczestniczących w tej części osób zainteresowanych.
10.
Po otwarciu koperty przewodniczący zespołu kwalifikacyjnego, a w przypadku, o którym mowa w § 13 – przewodniczący komisji kwalifikacyjnej zarządza rozdanie arkuszy z pytaniami egzaminacyjnymi, ogłasza rozpoczęcie części szczegółowej egzaminu pisemnego, a po upływie czasu na nią przeznaczonego – zarządza zebranie tych arkuszy.
§ 19 Zakres i przebieg egzaminu pisemnego - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Prawnik
Warszawa (woj. mazowieckie)
Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Prawnik
Rzeszów (woj. podkarpackie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...