• Art. 18k. - Udostępniani...
  28.02.2021

Art. 18k. post. egzek. w adm.


Udostępnianie danych z Rejestru Należności Publicznoprawnych

§ 1.
Dane, o których mowa w art. 18b informacje gromadzone w Rejestrze Należności Publicznoprawnych § 2, udostępnia się zobowiązanemu lub podmiotowi zainteresowanemu, po jego uwierzytelnieniu, w sposób, o którym mowa w art. 3f identyfikacja użytkowników portalu podatkowego § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa, za pośrednictwem portalu podatkowego, o którym mowa w art. 3 katalog pojęć ustawowych pkt 14 tej ustawy.
§ 2.
Dane, o których mowa w art. 18b informacje gromadzone w Rejestrze Należności Publicznoprawnych § 2, udostępniane zobowiązanemu obejmują również wysokość należności pieniężnej wraz z odsetkami z tytułu niezapłacenia jej w terminie, rodzaj i podstawę prawną należności pieniężnej oraz oznaczenie wierzyciela, który wprowadził do rejestru dane o tej należności.
§ 3.
Dane, o których mowa w art. 18b informacje gromadzone w Rejestrze Należności Publicznoprawnych § 2, udostępnia się podmiotowi, o którym mowa w art. 18q zgoda na ułatwiony sposób wyszukiwania zobowiązanych w Rejestrze Należności Publicznoprawnych § 2, za pośrednictwem funkcjonalności systemu teleinformatycznego udostępnionej na stronie podmiotowej urzędu obsługującego organ prowadzący rejestr.

Dokumenty powiązane z artykułem:

Wniosek o odroczenie terminu płatności podatku VAT Sprawdź
Art. 18k. Udostępnianie danych z Rejestru Należności Publ... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Prawnik
Warszawa (woj. mazowieckie)
Radca prawny
Gniezno (woj. wielkopolskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...