• Art. 190. - Przepis prze...
  24.04.2024

Prawo pocztowe

Stan prawny aktualny na dzień: 24.04.2024

Dz.U.2023.0.1640 t.j. - Ustawa z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe

Obserwuj akt

Art. 190. pr. pocztowe


Przepis przejściowy

1.
Dotychczasowe przepisy wykonawcze wydane na podstawie art. 30 opłaty za usługi pocztowe ust. 3, art. 34 obowiązek nieodpłatnego umożliwienia umieszczenia, eksploatacji i konserwacji nadawczych skrzynek pocztowych ust. 3, art. 37 umieszczanie oddawczej skrzynki pocztowej ust. 5, art. 41 obowiązki operatorów na rzecz obronności, bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwa i porządku publicznego ust. 3, art. 42 plan działań w sytuacjach szczególnych zagrożeń, plan współdziałania z wojskową pocztą polową ust. 3 i 4, art. 46 sposób świadczenia powszechnych usług pocztowych przez operatora publicznego ust. 3, art. 52 obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych i rachunku kosztów ust. 2, art. 61 reklamacja w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania usługi pocztowej ust. 3 ustawy uchylanej w art. 191 utrata mocy ustawy z dnia 12 czerwca 2003 r. - Prawo pocztowe, zachowują moc do czasu wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 12 rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o wpis do rejestru i zgłoszenia zmian, art. 19 nadawcze skrzynki pocztowe ust. 2, art. 26 zwolnienie od opłaty przesyłek dla ociemniałych ust. 2, art. 40 oddawcze skrzynki pocztowe ust. 5, art. 43 roczne sprawozdanie z działalności pocztowej ust. 7, art. 47 rozporządzenie w sprawie wykonywania usług powszechnych, art. 55 uchylony ust. 5, art. 72 ogłoszenie o konkursie na operatora wyznaczonego ust. 3, art. 82 obowiązki operatora w zakresie zapewnienia możliwości wykonywania zadań przez uprawnione podmioty ust. 3, art. 83 plany działania w sytuacjach szczególnych ust. 4, art. 85 plan współdziałania operatora wyznaczonego z wojskową pocztą polową ust. 4 i art. 92 reklamacja wykonania usługi pocztowej ust. 4 niniejszej ustawy, nie dłużej jednak niż przez 12 miesięcy od dnia jej wejścia w życie.
2.
Dotychczasowe przepisy wykonawcze wydane na podstawie art. 8931 zajęcie rachunku bankowego, na który wystawiono dowód imienny § 5 ustawy, o której mowa w art. 134 zmiana ustawy - Kodeks postępowania cywilnego, zachowują moc do czasu wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 8931 zajęcie rachunku bankowego, na który wystawiono dowód imienny § 5 ustawy, o której mowa w art. 134 zmiana ustawy - Kodeks postępowania cywilnego, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, jednak nie dłużej niż przez 12 miesięcy od dnia jej wejścia w życie.
3.
Dotychczasowe przepisy wykonawcze wydane na podstawie art. 86a wstrzymanie przez bank wypłat z zajętego rachunku bankowego § 3 ustawy, o której mowa w art. 135 zmiana ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, zachowują moc do czasu wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 86a wstrzymanie przez bank wypłat z zajętego rachunku bankowego § 3 ustawy, o której mowa w art. 135 zmiana ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, jednak nie dłużej niż przez 12 miesięcy od dnia jej wejścia w życie.
4.
Dotychczasowe przepisy wykonawcze wydane na podstawie art. 6 pobieranie i przekazywanie opłat abonamentowych ust. 4 i art. 7 kontrola realizacji obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz uiszczania opłaty abonamentowej ust. 652_10 ustawy, o której mowa w art. 169 zmiana ustawy o opłatach abonamentowych, zachowują moc do czasu wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 6 pobieranie i przekazywanie opłat abonamentowych ust. 4 i art. 7 kontrola realizacji obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz uiszczania opłaty abonamentowej ust. 10 ustawy, o której mowa w art. 169 zmiana ustawy o opłatach abonamentowych, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, jednak nie dłużej niż przez 12 miesięcy od dnia jej wejścia w życie.
Art. 190. Przepis przejściowy - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Gdańsk (woj. pomorskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...