• Informacja o wysokości do...
  27.01.2021

Informacja o wysokości dochodu (straty) z pozarolniczej działalności gospodarczej, prowadzonej przez podatników korzystających ze zwolnienia na podstawie art. 44 ust. 7a ustawy, osiągniętego (poniesionej) w roku podatkowym (PIT/Z)

biznes

,

finanse

,

urząd skarbowy

,

przedsiębiorca

|

druki urzędowe

,

formularze

,

informacja podatkowa

,

przedsiębiorca


Informacja o wysokości dochodu (straty) z pozarolniczej działalności gospodarczej, prowadzonej przez podatników korzystających ze zwolnienia na podstawie art. 44 ust. 7a ustawy, osiągniętego (poniesionej) w roku podatkowym (PIT/Z) to załącznik do deklaracji PIT-36 i PIT-36L składany wyłącznie przez podatników korzystających z tzw. kredytu podatkowego, wskazanego w art. 44 ust 7a-7k ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Małżonkowie zawsze składają odrębne deklaracje PIT/Z. Załącznik składać należy zarówno w roku korzystania ze zwolnienia, jak i za lata, w których spłaca się kredyt. Z kredytu skorzystać może podatnik, która w roku rozpoczęcia działalności, a także w okresie trzech lat, licząc od końca roku poprzedzającego rok jej rozpoczęcia, nie prowadził pozarolniczej działalności gospodarczej samodzielnie lub jako wspólnik spółki bez osobowości prawnej oraz działalności takiej nie prowadził małżonek tej osoby, jeśli między małżonkami istniała w tym czasie wspólność majątkowa. W roku podatkowym, w którym kredyt podatkowy jest wykorzystywany dochodu osiągniętego (straty) z pozarolniczej działalności gospodarczej nie łączy się z dochodami z innych źródeł. Informacja o wysokości dochodu (straty) z pozarolniczej działalności gospodarczej, prowadzonej przez podatników korzystających ze zwolnienia na podstawie art. 44 ust. 7a ustawy, osiągniętego (poniesionej) w roku podatkowym (PIT/Z) nie musi być składana przez podatników opodatkowanych ryczałtem, jednak mają oni prawo do korzystania z kredytu podatkowego.
Dokumenty do pobrania:
Dokument zawiera:
  • Gotowy wzór do wypełnienia
Pobierz PDF
Ponad 2 000 wzorów pism i umów!
Darmowy wzór dokumentu do pobrania
Pobierz darmowy dokument i przekonaj się sam, że warto!

Korzystaj z profesjonalnej bazy dokumentów opracowanych przez prawników i specjalistów. Dzięki wyjaśnieniu definicji, instrukcji wypełnienia oraz przykładzie uzupełnionego pisma zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...