• Informacja o przychodach ...
  07.03.2021

Informacja o przychodach podatnika z działalności prowadzonej na własne nazwisko oraz z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze (PIT-28/A)

biznes

,

finanse

,

podatki

,

urząd skarbowy

,

przedsiębiorca

|

druki podatkowe

,

druki urzędowe

,

formularze

,

informacja podatkowa

,

przedsiębiorca


Informacja o przychodach podatnika z działalności prowadzonej na własne nazwisko oraz z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze (PIT-28/A) składana jest do 31. stycznia danego roku za poprzedni rok podatkowy przez podatnika do naczelnika urzędu skarbowego jako załącznik do formularza PIT-28. Informacja o przychodach podatnika z działalności prowadzonej na własne nazwisko oraz z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze (PIT-28/A) składana jest przez: prowadzących działalność gospodarczą rozliczaną ryczałtem od przychodów ewidencjonowanym na własne nazwisko (z wyjątkiem wspólników spółki jawnej i cywilnej), prowadzących najem, podnajem, dzierżawę, poddzierżawę lub umowy o podobnym charakterze, opodatkowane ryczałtem. Małżonkowie rozliczają się osobno z przychodów opodatkowanych ryczałtem ewidencjonowanym, stąd też składają niezależnie załączniki do swoich deklaracji PIT-28, nawet w przypadku rozliczania przez nich udziałów we wspólnej własności. Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to nadana przez prawo podatkowe możliwość przyjęcia innej niż ogólna formy opodatkowania niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, osiągające przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, jeżeli umowy te nie są zawierane w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej. Ta forma opodatkowania przysługuje rozpoczynającym działalność lub posiadającym przychody z danej działalności w roku poprzedzającym rok podatkowy, które nie przekraczają 150 000 euro i nieopłacającym podatku w formie karty podatkowej. Z ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych nie mogą korzystać takie formy działalności: apteki, lombardy, wykonywanie wolnego zawodu innego niż określonego w ustawie, np. w zakresie pośrednictwa finansowego, usług prawniczych, rachunkowo-księgowych, detektywistycznych i ochroniarskich itp.
Dokumenty do pobrania:
Dokument zawiera:
  • Gotowy wzór do wypełnienia
Pobierz PDF
Ponad 2 000 wzorów pism i umów!
Darmowy wzór dokumentu do pobrania
Pobierz darmowy dokument i przekonaj się sam, że warto!

Korzystaj z profesjonalnej bazy dokumentów opracowanych przez prawników i specjalistów. Dzięki wyjaśnieniu definicji, instrukcji wypełnienia oraz przykładzie uzupełnionego pisma zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...