• Informacja o dochodach ma...
  03.03.2021

Informacja o dochodach małoletnich dzieci, podlegających łącznemu opodatkowaniu z dochodami rodziców w roku podatkowym (PIT/M)

finanse

,

podatki

,

urząd skarbowy

|

druki urzędowe

,

formularze

,

informacja podatkowa


Informacja o dochodach małoletnich dzieci, podlegających łącznemu opodatkowaniu z dochodami rodziców w roku podatkowym (PIT/M) składany jest przez podatnika do naczelnika urzędu skarbowego jako załącznik do zeznania rocznego PIT-36. Informacja o dochodach małoletnich dzieci, podlegających łącznemu opodatkowaniu z dochodami rodziców w roku podatkowym (PIT/M) podlega na wskazaniu wartości i rodzaju dochodów małoletniego dziecka i doliczeniu ich do dochodów rodziców będących podatnikami. Informacja o dochodach małoletnich dzieci, podlegających łącznemu opodatkowaniu z dochodami rodziców w roku podatkowym (PIT/M) wymaga złożenia PIT-36, nawet jeśli podatnicy rozliczają się przez zeznanie roczne PIT-28 czy PIT-37. Przychody dziecka nie są doliczane do przychodów jego opiekunów prawnych ani do przychodów rodzica, który po ustaniu małżeństwa nie sprawuje władzy rodzicielskiej nad dzieckiem. W przypadku załącznika PIT/M nie są stosowane dodatkowe ulgi ani uproszczenia podatkowe. Rozliczenie jako osoba samotnie wychowująca dziecko pozwala na ustalenie zobowiązania podatkowego w podwójnej wysokości podatku liczonego od połowy łącznych przychodów dziecka i osoby samotnie wychowującej. W takim przypadku pozwala to na dwukrotne wykorzystanie kwoty wolnej od podatku bądź obniżenie progu skali podatkowej z 32% do 18%.
Dokumenty do pobrania:
Dokument zawiera:
  • Gotowy wzór do wypełnienia
Pobierz PDF
Ponad 2 000 wzorów pism i umów!
Darmowy wzór dokumentu do pobrania
Pobierz darmowy dokument i przekonaj się sam, że warto!

Korzystaj z profesjonalnej bazy dokumentów opracowanych przez prawników i specjalistów. Dzięki wyjaśnieniu definicji, instrukcji wypełnienia oraz przykładzie uzupełnionego pisma zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...