• Art. 16. UOiK - Zakres ob...
  19.04.2024

Art. 16. UOiK


Zakres obrotu podlegającego obowiązkowi zgłoszenia zamiaru koncentracji

1.
Obrót, o którym mowa w art. 13 obowiązek zgłoszenia zamiaru koncentracji, ust. 1, obejmuje obrót zarówno przedsiębiorców bezpośrednio uczestniczących w koncentracji, jak i pozostałych przedsiębiorców należących do grup kapitałowych, do których należą przedsiębiorcy bezpośrednio uczestniczący w koncentracji.
2.
W przypadkach, o których mowa w art. 13 obowiązek zgłoszenia zamiaru koncentracji ust. 2 pkt 2 i 4, obrót, o którym mowa w art. 13 obowiązek zgłoszenia zamiaru koncentracji ust. 1, obejmuje obrót przedsiębiorców przejmujących kontrolę lub nabywających część mienia i pozostałych przedsiębiorców należących do grup kapitałowych, do których należą ci przedsiębiorcy oraz obrót realizowany przez nabywaną część mienia lub przedsiębiorców, nad którymi jest przejmowana kontrola i ich przedsiębiorców zależnych.
3.
Obrót, o którym mowa w art. 13 obowiązek zgłoszenia zamiaru koncentracji ust. 1, obejmuje również część obrotu przedsiębiorców:
1)
nad którymi przedsiębiorcy bezpośrednio uczestniczący w koncentracji lub przedsiębiorcy należący do grup kapitałowych, do których należą przedsiębiorcy bezpośrednio uczestniczący w koncentracji, sprawują kontrolę wspólnie z innym przedsiębiorcą lub przedsiębiorcami – proporcjonalnie do liczby przedsiębiorców sprawujących kontrolę. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio;
2)
którzy sprawują wspólnie kontrolę nad grupą kapitałową, do której należy przedsiębiorca bezpośrednio uczestniczący w koncentracji – proporcjonalnie do liczby przedsiębiorców sprawujących kontrolę.
Przepisy pkt 1 oraz ust. 1 stosuje się odpowiednio.
4.
Obrót, o którym mowa w art. 14 wyłączenie obowiązku zgłoszenia zamiaru koncentracji pkt 1, obejmuje obrót zarówno przedsiębiorcy, nad którym ma zostać przejęta kontrola, jak i jego przedsiębiorców zależnych. Jeżeli przedsiębiorca, nad którym ma zostać przejęta kontrola lub jego przedsiębiorcy zależni sprawują kontrolę nad przedsiębiorcą wspólnie z innym przedsiębiorcą lub przedsiębiorcami, przepis ust. 3 pkt 1 stosuje się odpowiednio.
5.
Jeżeli jednocześnie lub w okresie nie dłuższym niż 2 lata:
1)
następuje przejęcie kontroli nad co najmniej dwoma przedsiębiorcami należącymi do tej samej grupy kapitałowej – obrót, o którym mowa w art. 14 wyłączenie obowiązku zgłoszenia zamiaru koncentracji pkt 1, obejmuje łącznie obrót wszystkich tych przedsiębiorców, jak i ich przedsiębiorców zależnych;
2)
przedsiębiorca nabywa części mienia należące do innego przedsiębiorcy lub przedsiębiorców należących do tej samej grupy kapitałowej – obrót, o którym mowa w art. 13 obowiązek zgłoszenia zamiaru koncentracji ust. 2 pkt 4, obejmuje łączny obrót zrealizowany przez wszystkie te części mienia;
3)
następuje przejęcie kontroli nad przedsiębiorcą lub przedsiębiorcami należącymi do jednej grupy kapitałowej oraz nabycie części mienia przedsiębiorcy lub przedsiębiorców należących do tej grupy kapitałowej – obrót, o którym mowa w art. 14 wyłączenie obowiązku zgłoszenia zamiaru koncentracji pkt 1b, obejmuje łącznie obrót wszystkich przedsiębiorców, nad którymi jest przejmowana kontrola i ich przedsiębiorców zależnych oraz obrót realizowany przez wszystkie nabywane części mienia.
Art. 16. Zakres obrotu podlegającego obowiązkowi zgłoszen... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Gdańsk (woj. pomorskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...