• I SA/Go 219/14 - Postanow...
  20.04.2024

I SA/Go 219/14

Postanowienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wlkp.
2014-08-19

Nietezowane

Artykuły przypisane do orzeczenia

Do tego artykulu posiadamy jeszcze 13 orzeczeń.
Kup dostęp i zobacz, do jakich przepisów odnosi się orzeczenie. Znajdź inne potrzebne orzeczenia.

Skład sądu

Anna Juszczyk - Wiśniewska /przewodniczący sprawozdawca/

Sentencja

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Anna Juszczyk-Wiśniewska po rozpoznaniu w dniu 19 sierpnia 2014 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi M.G. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie zawieszenia postępowania postanawia: sprostować oczywistą omyłkę pisarską w uzasadnieniu postanowienia z dnia 29 lipca 2014 r., sygn. akt I SA/Go 219/14, w ten sposób, że na stronie 1 w wersie 4 zamiast nazwiska "M.G." wpisać nazwisko "M.G." .

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 29 lipca 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim oddalił wniosek M.G. o uzupełnienie postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim z dnia 17 czerwca 2014 r. sygn. akt I SA/Go 219/14 o rozstrzygnięcie w sprawie kosztów postępowania w sprawie ze skargi M.G. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] marca 2014 r. nr [...] w przedmiocie zawieszenia postępowania.

W myśl art. 156 § 1 i 2 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) zw. dalej "P.p.s.a.", Sąd może z urzędu sprostować w wyroku niedokładności, błędy pisarskie albo rachunkowe lub inne oczywiste omyłki.

Przedmiotem sprostowania może być każdy wyrok, jak również postanowienie (art. 166 P.p.s.a.) bez względu na ich zaskarżalność czy prawomocność. W doktrynie i orzecznictwie sądów administracyjnych powszechnie przyjęty jest pogląd, iż oczywistość omyłki wyraża się w tym, że jest ona natychmiast rozpoznawalna i wynika jednoznacznie z treści orzeczenia.

W przedmiotowej sprawie nie ulega wątpliwości, co wynika zarówno z sentencji postanowienia, jak i akt sądowych oraz administracyjnych sprawy, że skarżącym w niniejszej sprawie był M.G.. W uzasadnieniu zaś powyższego postanowienia w wierszu, w którym określono imię i nazwisko wskazano, że skarżącym jest "M.G.".

Nie może ulegać wątpliwości iż, popełniony błąd ma charakter oczywistej omyłki pisarskiej w żaden sposób nie wpływającej na orzeczenie Sądu, w związku z czym na podstawie art. 156 § 1 i § 2 P.p.s.a. podlega z urzędu sprostowaniu, co orzeczono na wstępie.

Szukaj: Filtry
Ładowanie ...