• II SA/Ke 424/14 - Postano...
  20.04.2024

II SA/Ke 424/14

Postanowienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach
2014-05-27

Nietezowane

Artykuły przypisane do orzeczenia

Do tego artykulu posiadamy jeszcze 13 orzeczeń.
Kup dostęp i zobacz, do jakich przepisów odnosi się orzeczenie. Znajdź inne potrzebne orzeczenia.

Skład sądu

Teresa Kobylecka /przewodniczący sprawozdawca/

Sentencja

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Teresa Kobylecka po rozpoznaniu w dniu 27 maja 2014 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi W. A. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [....] znak: [...] w przedmiocie specjalnego zasiłku opiekuńczego postanawia: umorzyć postępowanie sądowe.

Uzasadnienie

W. A. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Zaskarżoną decyzją Samorządowe Kolegium Odwoławcze, po rozpoznaniu odwołania W. A., utrzymało w mocy decyzję wydaną z upoważnienia Prezydenta Miasta w przedmiocie odmowy przyznania prawa do specjalnego zasiłku opiekuńczego w związku z koniecznością sprawowania opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, legitymującym się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności – R. W

Postanowieniem z dnia 19 lutego 2014r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach z urzędu zawiesił postępowanie sądowe, wskazując, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie o sygn. akt P 1/14, rozstrzygający czy przepis art. 16a ust. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych jest zgodny z art. 2, art. 18, art. 32 ust. 1, art. 71 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, będzie miał wpływ na ocenę legalności zaskarżonej decyzji.

W. A. pismem z dnia 23 maja 2014r. cofnęła skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego podnosząc, że weszła w życie nowa ustawa dotycząca świadczeń rodzinnych.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:

Zgodnie z treścią art. 60 ustawy z 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012r. poz. 270), zwanej dalej ustawą P.p.s.a, skarżący może cofnąć skargę. Cofnięcie skargi wiąże sąd. Jednakże sąd uzna cofnięcie skargi za niedopuszczalne, jeżeli zmierza ono do obejścia prawa lub spowodowałoby utrzymanie w mocy aktu lub czynności dotkniętych wadą nieważności.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach uznał, że w przedmiotowej sprawie nie zachodzą przesłanki określone w cytowanym przepisie, a zatem cofnięcie skargi było w świetle art. 60 ustawy P.p.s.a. dopuszczalne i skuteczne.

Mając na uwadze powyższe Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach umorzył postępowanie sądowe na podstawie art. 161 § 1 pkt 1 ustawy P.p.s.a.

Szukaj: Filtry
Ładowanie ...