• VIII SA/Wa 200/14 - Posta...
  25.04.2024

VIII SA/Wa 200/14

Postanowienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
2014-09-03

Nietezowane

Artykuły przypisane do orzeczenia

Do tego artykulu posiadamy jeszcze 13 orzeczeń.
Kup dostęp i zobacz, do jakich przepisów odnosi się orzeczenie. Znajdź inne potrzebne orzeczenia.

Skład sądu

Cezary Kosterna /przewodniczący sprawozdawca/

Sentencja

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Cezary Kosterna po rozpoznaniu w dniu 3 września 2014 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy z wniosku E.P., T.P. o uzupełnienie wyroku w sprawie ze skargi E.P., T.P. na postanowienie [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego z dnia [...] stycznia 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wykreślenia "uwagi" na mapie sytuacyjnej postanawia : odmówić uzupełnienia wyroku Sądu z dnia 9 lipca 2014 r.

Uzasadnienie

W wyniku rozpoznania skargi Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 9 lipca 2014 r. oddalił skargę E.P., T.P. (dalej jako skarżący) na postanowienie [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego z dnia [...] stycznia 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wykreślenia "uwagi" na mapie sytuacyjnej.

Pismem z dnia [...] lipca 2014 r. (data złożenia na biurze podawczym Sądu) skarżący wnieśli o uzupełnienie wyroku. Zdaniem skarżących Sąd nie orzekł o całości ich skargi:

1. Sąd zawęził orzeczenie do przedmiotu wykreślenia "uwagi", czyli słowa "uwaga" nie mającego znaczenia dla treści całej uwagi umieszczonej na przedmiotowej mapie, pomijając jej dalszą treść.

2. Sąd nie orzekł o nieważności zaskarżonego jak i poprzedzającego go postanowienia organu I instancji.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje :

Zgodnie z przepisem art. 157 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.; dalej: "p.p.s.a.") uzupełnienie wyroku może nastąpić tylko wówczas, gdy sąd nie orzekł o całości skargi albo nie zamieścił w wyroku dodatkowego orzeczenia, które według przepisów ustawy powinien był zamieścić z urzędu.

Ad. 1. Stosownie do treści art. 138 p.p.s.a. "Sentencja wyroku powinna zawierać: oznaczenie sądu, imiona i nazwiska sędziów, protokolanta oraz prokuratora, jeżeli brał udział w sprawie, datę i miejsce rozpoznania sprawy i wydania wyroku, imię i nazwisko lub nazwę skarżącego, przedmiot zaskarżenia oraz rozstrzygnięcie sądu".

W niniejszej sprawie Sąd wskazał, co jest przedmiotem zaskarżenia. Szczegółowa treść "uwagi" została przytoczona w treści uzasadnienia wyroku.

Ad. 2. Zgodnie z art. 151 p.p.s.a. w razie nieuwzględnienia skargi sąd skargę oddala. Sąd badając zaskarżone postanowienia nie znalazł podstaw do ich uchylenia lub stwierdzenia ich nieważności. Strona niezgadzająca się z wyrokiem Sądu może stosownie do art. 173 § 1 p.p.s.a. wnieść od niego skargę kasacyjną.

Reasumując należy wskazać, iż w sprawie będącej przedmiotem rozstrzygnięcia Sądu w dniu [...] lipca 2014 r. nie zachodzi sytuacja, iż Sąd nie orzekł o całości skargi albo nie zamieścił w wyroku dodatkowego orzeczenia, które według przepisów ustawy powinien zamieścić z urzędu. Tym samym wniosek o uzupełnienie wyroku jest niezasadny.

Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 157 § 1 w zw. z art. 160 p.p.s.a. Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia.

Szukaj: Filtry
Ładowanie ...