• II SA/Sz 1107/12 - Postan...
  20.04.2024

II SA/Sz 1107/12

Postanowienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie
2013-02-12

Nietezowane

Artykuły przypisane do orzeczenia

Do tego artykulu posiadamy jeszcze 13 orzeczeń.
Kup dostęp i zobacz, do jakich przepisów odnosi się orzeczenie. Znajdź inne potrzebne orzeczenia.

Skład sądu

Katarzyna Grzegorczyk-Meder /przewodniczący sprawozdawca/

Sentencja

Dnia 12 lutego 2013 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie Przewodniczący sędzia WSA Katarzyna Grzegorczyk-Meder po rozpoznaniu w dniu 12 lutego 2013 r. na posiedzeniu niejawnym skargi S. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] nr [...] w przedmiocie rozgraniczenia nieruchomości p o s t a n a w i a odrzucić skargę

Uzasadnienie

W dniu [...] r. S. S., działając między innymi w imieniu S. S., wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję organu I instancji umarzającą postępowanie administracyjne w sprawie rozgraniczenia nieruchomości.

Zarządzeniem Sądu z dnia [...] r. S. S. został zobowiązany do wykazania w terminie 7 dni, że należy do kręgu osób mogących być pełnomocnikami przed sądem administracyjnym, wymienionych w art. 35 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r. poz. 270), pod rygorem uznania, że S, S. działa w sprawie osobiście.

S. S. nie odpowiedział na zarządzenie Sądu.

Zarządzeniem Sądu z dnia [...] r. (doręczonym skarżącemu w dniu [...] r.) S. S. został wezwany do uzupełnienia braku formalnego skargi złożonej w Sądzie przez jej podpisanie oraz podpisanie pisma z dnia [...] r. stanowiącego uzupełnienie skargi, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.

Skarżący nie odpowiedział na wezwanie i nie podpisał skargi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny z w a ż y ł, co następuje:

W myśl art. 46 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), każde pismo strony powinno zawierać:

1) oznaczenie sądu, do którego jest skierowane, imię i nazwisko lub nazwę stron, ich przedstawicieli ustawowych i pełnomocników;

2) oznaczenie rodzaju pisma;

3) osnowę wniosku lub oświadczenia;

4) podpis strony albo jej przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika;

5) wymienienie załączników.

Jeżeli pismo strony nie może otrzymać prawidłowego biegu wskutek niezachowania warunków formalnych, przewodniczący wzywa stronę o jego uzupełnienie lub poprawienie w terminie siedmiu dni pod rygorum pozostawienia pisma bez rozpoznania, chyba że ustawa stanowi inaczej (art. 49 § 1 ww. ustawy).

Skarga powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym, a ponadto zawierać wskazanie zaskarżonej decyzji, postanowienia, innego aktu lub czynności, oznaczenie organu którego działania lub bezczynności dotyczy oraz określenie naruszenia prawa lub interesu prawnego (art. 57 § 1 powołanej wyżej ustawy). Wymagania skargi wskazane w tym przepisie muszą być spełnione w stopniu umożliwiającym nadanie skardze dalszego biegu.

Jeżeli w wyznaczonym terminie nie uzupełniono braków formalnych skargi, sąd skargę odrzuca (art. 58 § 1 pkt 3 tej ustawy).

W rozpoznawanej sprawie skarżący, pomimo wezwania Sądu z dnia [...] r. nie uzupełnił braku formalnego i nie podpisał skargi. Brak ten uniemożliwia nadanie skardze dalszego biegu.

Z tej przyczyny, skargę jako niedopuszczalną należało odrzucić na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.

Szukaj: Filtry
Ładowanie ...